Kelebek Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kelebek Forum

Paylaşımın Yeni Yüzü

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Toronto Daha Cazip Geldi

YazarMesaj
Esas
KelebekForum Asistan
KelebekForum Asistan
Esas

Toronto Daha Cazip Geldi Empty
MesajKonu: Toronto Daha Cazip Geldi   Toronto Daha Cazip Geldi I_icon_minitimePtsi 13 Tem. 2009 - 4:23

Toronto Daha Cazip Geldi Hedo-toplanti_130_130

Orlando Magic ile ayrılıp Toronto Raptors ile 5 yıllığına 53 milyon dolara sözleşme imzalayan Hidayet Türkoğlu, eşi Banu Türkoğlu ve kızı Ela Türkoğlu ile birlikte İstanbul'a geldi. Hidayet 'i havaalanında (A) Milli takım menajeri Harun Erdenay karşıladı. Ardından Mimar Fatih Ergökmen Konferansı salonuna geçen Hidayet burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hidayet Türkoğlu basın toplantısında, "9 aydan sonra ailemin yanına, memlekete dönmek beni mutlu etti. Tatile gitmeden önce siz basın mensuplarına vakit ayırmak istedim. Uzun bir sezon ve play-offlardan sonra kontrat derdine düşmekten, bir türlü tatil yapma ve ailemle vakit geçirme fırsatı bulamadım. NBA'de final oynamak ve burada göstermiş olduğum performans beni mutlu etti. Bu bir sporcunun isteyebileceği en iyi nokta. Hem takım olarak, hem de sporcu olarak yıllarca çalışarak gelebileceğiniz bir noktadır. Ben bunu başardığım için mutluyum. Bunun neticesinde iyi bir kontrat elde ettim. Medyada da bu şekilde kalmasını istiyorum. Kimseden gizleyip, saklayamam, kazanmış olduğum paralar ortada. Benim ve ailemin uzun yıllar en iyi şekilde geçinmesini sağlayacak. Ama söylediğim gibi ben ortaya koyduğum oyundan ve başarıdan dolayı böyle bir kontratı imzaladım. O yüzden paranın ikinci planda kalmasını istiyorum. Özellikle Türkiye'de bu konuda ön planda olmak istemiyorum. Portland ile Toronto'nun bana önerdiği teklifler arasında büyük bir fark yoktu. Ama sonuçta takım oyununa önem veren bir sporcuyum. Menajerimle olan görüşmemde, iyi takımlarla birlikte devam etmek istediğimi söyledim. İlk görüşmem Portland Trail Blazers ile başladı. Daha sonra Toronto Raptors devreye girdi. Hem basketbol olarak hem de şehir olarak bana cazip geldi. Oynadıkları basketbol stili, bugüne kadar oynadığım oyunla çok benzer. Bu nedenle burayı tercim ettim. Oradaki oyuncuların da bana yardımcı olacağını düşünüyorum.''Hidayet, bir basın mensubunun yeni takımı Toronto Raptors'un bulunduğu Kanada'da domuz gribinin yaygın olduğuna dair sorusuna gülerek, şöyle yanıt verdi:

''Buradan çıktıktan sonra hastaneye gideceğim. Sonuçta herkesin başına gelebilecek bir olay, yapacak bir şeyim yok. Milli takım kampı başlamadan önce hepimiz sağlık kontrollerinden geçiyoruz. Öyle bir şey olursa tedbirini alırlar.''

alıntı

Toronto Daha Cazip Geldi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Toronto'da 3 Oyuncu Gündemde
» Toronto Taraftarı Hido'dan Umutlu!
» 3 imza daha
» Şimdi Bir Şansım Daha Var
» Ve Hido Resmen Toronto'da!