Kelebek Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kelebek Forum

Paylaşımın Yeni Yüzü

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rijkaard: "Keita'yı ben istedim"

YazarMesaj
Esas
KelebekForum Asistan
KelebekForum Asistan
Esas

Rijkaard: "Keita'yı ben istedim" Empty
MesajKonu: Rijkaard: "Keita'yı ben istedim"   Rijkaard: "Keita'yı ben istedim" I_icon_minitimePerş. 9 Tem. 2009 - 19:05

Hollanda'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'ın teknik direktörü Frank Rijkaard, takımının son durumuyla ilgili olarak gazetecileri bilgilendirdi. Rijkaard, genç oyunculardan takım felsefesine, Lincoln'ün durumundan Keita transferinde kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Hollanda'da hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da Teknik Direktör Frank Rijkaard, basın toplantısı düzelneyerek takımı hakkında son bilgileri verdi.

"Gençler'den memnunum"

Hollanda Kampı'nda genç oyuncuların performansından son derece memnun olduğunu belirten Rijkaard, "Lig uzun bir maraton. Bu nedenle genç futbolculardan çok memnunum. Çalışmalara daha sonradan katılan milli futbolcularla genç futbolcular önümüzdeki günlerde birlikte çalışmaya başlayacak. Performansından çok memnun olduğum bazı genç futbolcular var. Bunlardan bazıları aramızda kalacaktır." diye konuştu.

4-3-3 felsefesi yerleşiyor

Hollandalı hoca "Bizim kafamızdan geçen sistem 4-3-3 sistemi. Ama her maç aynı sitemi oynayacağız diye bir şey yok. İlk hazırlık maçımızda bu sistemle oynadık" diyerek önümüzdeki sezon Galatasaray'ın bambaşka bir futbol ortaya koyacağının sinyallerini verdi.

"Lincoln çok iyi bir oyuncu"

Kampa hala katılmayan Lincoln ile görüşmediğini ifade eden Hollandalı teknik adam, "Lincoln'le herhangi bir konuşmam olmadı. Şu ana kadar aramıza katılmadı. Çok iyi bir oyuncu olduğunu biliyorum. Neden aramıza katılmadığını ise bilmiyorum" dedi.

"Keita'yı ben istedim"

Galatasaray'ın son flaş transferi Kader Keita'yı kendisinin istediğini belirten Rijkaard, "Şu an elimizde çok iyi bir kadro var. Keita benim de bilgim dahilinde alındı. Başka transferler de yapılabilir. Elimizde bulunan kadro da bize yetebilir. Hangi mevkilere transfer yapacağımızı şu an için söyleyemem. Bu konuda yönetimle konuşuyoruz" açıklamasında bulundu.

"Galatasaray'ı Milan ve Barcelona'yla karşılaştıramazsınız"

Galatasaray'ın bir Milan veya Barcelona olmadığını vurgulayan Rijkaard, "Milan, Barcelona ile G.Saray’ı karşılaştırmak doğru olmaz ama burada atmosfer ve beklentiler çok büyük. Ben de bu beklentileri karşılamak için çalışacağım. Tam bir zaman vermek doğru olmaz ama her geçen maçta daha iyi olacağımızı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda daha iyi duruma geleceğiz" dedi.

Rijkaard ayrıca Messi ve Arda'yı karşılaştırmanın yersiz olduğunu belirterek açıklamalarını sonlandırdı.

Goal

Rijkaard: "Keita'yı ben istedim"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rijkaard'ın 10 Emri
» ''Rijkaard'la çalışmak için sabırsızlanıyorum'
» Rijkaard:''Huntelaar ve Heitinga'yı Alamayız''
» "6 milyon Euro'yu kim verirse, Özer'i o alır"
» Serkan: "Artık sakatlığım kalmadı"